Vytrhnuté z internetu

Pred časom denník New York Times uverejnil výsledky výskumu, podľa ktorého sa viac ako osemdesiat percent ľudí pracujúcich s počítačmi dopúšťa niekedy na nich násilia. Tvrdí to aspoň viac ako 150 systémových manažérov z celého sveta, ktorí sa zúčastnili na ankete firmy Concord Communications.
Počet zobrazení: 1148

Pred časom denník New York Times uverejnil výsledky výskumu, podľa ktorého sa viac ako osemdesiat percent ľudí pracujúcich s počítačmi dopúšťa niekedy na nich násilia. Tvrdí to aspoň viac ako 150 systémových manažérov z celého sveta, ktorí sa zúčastnili na ankete firmy Concord Communications. Najčastejšími obeťami zúrivcov sú klávesnice, nasledujú monitory, počítačové myši a harddisky. Ale iba niekedy sa to skončí tak, ako v slávnom klipe Zlý deň. Každému, kto musí sedieť hodiny za počítačom, sa už určite stalo, že ho tento výdobytok modernej techniky dokázal rozzúriť tak, že dostal chuť vziať klávesnicu a rozmlátiť ju aj s počítačom na márne kúsky. V skutočnosti na to iba málokto nájde odvahu - a asi aj preto sa stal Zlý deň taký populárny. Iba minulý rok si ho na internete nahrali desiatky miliónov ľudí. A že sa ukázalo, že videosnímka nie je autentická a nahrali ju pre potrebu akejsi bezpečnostnej firmy? To predsa vôbec neprekáža. Lepšiu terapiu si počítačoví neurotici ani nemôžu želať. Utrpením svojhlavého počítača sa možno pokochať na adrese cern.ch/~rigaut/badday.html.

Na internete je módnym slovom posledných mesiacov portál, čiže vstupná brána do tohto virtuálneho sveta. Teda na začiatku internetu je portál. Existuje však aj nejaký jeho koniec? Pravdaže, áno. Nájdete ho na servere, ktorý je fyzicky umiestnený údajne na najvýchodnejšie položenom počítači v Amerike. To mu môžeme, ale nemusíme veriť, isté však je, že sa táto stránka pýši honosným menom Koniec Internetu - a na rozdiel od portálov sa vyznačuje tým, že sa z nej nedostaneme nikam. Takže jediná rada: použite tlačidlo „back“ čiže „späť“. Kam inam možno smerovať z konca? Tento koniec nájdete na adrese opaldata.com/the_end/index.html.

Hoci je to všeobecne známe, nezaškodí si pripomenúť, že pre tých, čo nemajú prístup k internetu doma či na pracovisku, sú zriadené internetové kaviarne, kde môžete za pomerne mierny poplatok surfovať až do zatváracej hodiny. Sídla slovenských a českých internetovských kaviarní nájdete na adrese www.netcafeguide.cz. Je tu však malý problém: bez prístupu na internet sa k tomuto zoznamu nedostanete.

Svojho času zaplavila trh hračka tamagoči. V dnešných časoch potomkovia klasických tamagoči ešte prežívajú na internete. Na počítači sa dajú chovať nielen klasické zvieratká, ale trebárs aj virtuálny politik. Konkrétne britského premiéra Tonyho Blaira. Nainštalujte si ho - volá sa Tonygoči - a váš život s neposlušnými Windows bude hneď veselší. Budete Tonyho kŕmiť i nalievať alkoholom, trestať ho za zlé správanie a spoločne s ním pomôžete budovať „novú Britániu“. Ak bude chcieť Tony urobiť politické vyhlásenie, dá vám to vedieť. Program zaberá málo miesta, a pokiaľ vás omrzí, môžete ho z počítača jednoducho odinštalovať - podľa tvrdenia jeho tvorcov rozhodne ľahšie, ako skutočného Tonyho z Downing Street. Virtuálny politik sa dá stiahnuť z adresy www.geocities.com/CapitolHill/Congress/2840/.

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984