Spätná väzba

Kto je na vine, že ekonomická situácia STV je taká, aká je? Nižňanský je 14. riaditeľ od revolúcie a na neutešenom stave tejto inštitúcie sa v menšej-väčšej miere podieľali všetci jeho predchodcovia.
Počet zobrazení: 992

Ad: V STV nič nové (Alena Behúnová) Slovo 3/2009
Kto je na vine, že ekonomická situácia STV je taká, aká je? Nižňanský je 14. riaditeľ od revolúcie a na neutešenom stave tejto inštitúcie sa v menšej-väčšej miere podieľali všetci jeho predchodcovia. Richard Rybníček po svojom nástupe odľahčil televíziu o 250 miliónov korún na odstupnom prepusteným zamestnancom, ktorých potom postupne prijal naspäť. Potom rad-radom vypovedal zmluvy, ktoré mala televízia uzatvorené s firmami na výrobu niektorých relácií, a ktorým po prehratých súdnych sporoch musela zaplatiť miliónové dlžoby, ako aj mnohým prepusteným zamestnancom. Hlavne, že si Rybníček a celý jeho kinder-manažment odsúhlasili stotisícové odmeny. Ani jeho predchodca Milan Materák nepatril k šetrným riaditeľom. Vedel veľmi dobre, v akej ekonomickej situácii sa televízia nachádza, no pokojne sa vybral do Číny a po návrate, keď bolo jasné, že na poste končí, odsúhlasil sebe aj celému vedeniu zlaté padáky. Aj vďaka týmto skutočnostiam je STV v mizernej ekonomickej situácii, napriek tomu je potrebná. Nie každého totiž uspokoja mexické a argentínske telenovely, americké krimiseriály a plytké reality-shows.
Katarína

Ad: Korupcia v mediálnych reťazcoch (2) (Eduard Chmelár) Slovo 5/2009
Médiá sú nevoleným a neregulovaným hráčom na šachovnici moci a veľkých peňazí. Zákonite to vedie ku korupcii a deformuje to demokratické prostredie. Žiadne slaboduché aktivity ako uvádzané správy o mediálnej koncentrácii, kódexy riadenia alebo charty mediálnej transparentnosti to nezmenia, pokiaľ sa nezavedú zákony na dôsledné demokratické pravidlá činnosti médií. Demokratické v tom pravom slova zmysle, teda pluralitne vyjadrujúce názory, v závislosti nie od množstva peňazí, ale od množstva podpory občanov, voličov. Popri jednom politickom fóre – parlamente, kde sa stretávajú v politickom boji strany v počtoch podľa rozhodnutia voličov, musí nevyhnutne aj demokratický mediálny „boj“ jestvovať v rozsahu závislom od množstva podpory voličov, a nie od peňazí mecenášov. Keďže existujúce médiá sa panicky bránia pomernej pluralite názorov, je ideálnym schodným riešením vytvorenie nového demokratického média pod záštitou parlamentu, kde by sa na jednom mieste publikovali a stretávali názory celého politického spektra.
Misto

Ad: Mikloš: proti kríze diskusiami (Braňo Ondruš) Slovo 5/2009
Zníženie dane znie ako zlý pokus o vtip. Ak robotníkovi znížite dane o dve percentá, dostane výplatu väčšiu o 3 alebo 5 euro. No podnikateľom, ktorí točia miliardy, by sa to určite viac oplatilo a páčilo. No a tí, ktorým pribudlo pár eur na výplate, by napokon museli na iných daniach zaplatiť to, čo by chýbalo v štátnej kase pre nižšie odvody podnikateľov. Mám iné návrhy: Znížme dane, ale iba zamestnancom. Zaveďme progresívnu daň. Alebo zvýšme dane všetkým a z vybraných peňazí dotujme potraviny.
LuMo

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984