Mimochodom

Sú takí, čo tvrdia, že súčasná panika okolo prasacej chrípky je dielom farmaceutických spoločností. Pred pár rokmi médiá nemali dôležitejšej témy, ako bola choroba šialených kráv. Potom na krídlach médií obletela svet vtáčia chrípka. Po nej prišla celosvetová panika z prasacej chrípky.
Počet zobrazení: 927

Panikami k ziskom?

Sú takí, čo tvrdia, že súčasná panika okolo prasacej chrípky je dielom farmaceutických spoločností. Pred pár rokmi médiá nemali dôležitejšej témy, ako bola choroba šialených kráv. Potom na krídlach médií obletela svet vtáčia chrípka. Po nej prišla celosvetová panika z prasacej chrípky. Len aby to nebolo, ako v tej rozprávke, kde tak dlho pastier strašil dedinčanov medveďom, že keď skutočne prišiel, nikto mu už neveril. A bolo po stáde.

Naivný Havel

Václav Havel priznal, že bol naivný, keď čakal zmenu myslenia do niekoľkých rokov po páde komunizmu. „Priznávam sa k tomu, že som sa hlboko mýlil, keď som si myslel, že to príde skôr. Je to naozaj úloha na desaťročia.“ To isté si mysleli aj komunisti. A prišla nová generácia…

Precízny Figeľ Tieto výsledky vnímame ako túžbu po zmene, ako aj príležitosť k jej dosiahnutiu. Ak nie v celosti, tak vo výraznom rozmere, objasnil mimoriadne jasne a precíznym slovníkom európskeho byrokrata predseda KDH Ján Figeľ. O zmene naozaj možno hovoriť. V roku 2005 mali SDKÚ, KDH a SMK dohromady 206 poslancov, v týchto voľbách získali 147. Smer samotný bude mať v nových regionálnych parlamentoch 135 poslancov, pred štyrmi rokmi mal sedemdesiat. Je to jasné – ak nie v celosti, tak vo výraznom rozmere.

Nepočujú?

Dzurindovci pri obnove Slovenska rátajú so spoluprácou širokej verejnosti. Nechajme teraz bokom, o akú obnovu im ide, pozrime sa na ich zdravie. Podľa prieskumov, aj podľa výsledkov regionálnych volieb, za nimi stojí okolo šestiny obyvateľstva. Ak chcú ľudí počúvať a nie poúčať, mali by hromadne navštíviť ambulancie ORL. Z prieskumu BBC vyplynulo, že dvadsať rokov po páde Berlínskeho múru a komunizmu vládne vo svete veľká nespokojnosť s kapitalistickým trhovým hospodárstvom. Zato víťazi studenej vojny sú s novým poriadkom spokojní. Vymenia ľud?

Dvadsať rokov čakania

Analytický tím Poštovej banky nám zvestoval, že úroveň reálnej mzdy z roku 1989 sme dosiahli len nedávno, na prelome rokov 2007 a 2008. Prekonanie priemernej úrovne čistej reálnej mzdy z roku 1989, teda mzdy očistenej nielen o infláciu, ale aj o dane a odvody, nás však ešte len čaká, nebude to vraj skôr ako v roku 2010. Z čoho vyplýva, že sa nedobehneme, ani keby sme si utekali oproti.

Verejné tajomstvo

Najvýraznejším úspechom regionálnych volieb je strana, ktorá získala jeden mandát z možných 368. Jej líder nie je fešák, ale hrá čestne. Mandát je podľa neho čerešnička na torte a on vyskakuje po plafón. To by bola pohroma pre slovenskú pravicu, keby mu tak od radosti zabehla! Kto skutočne vyhral regionálne voľby, je verejným tajomstvom. Keby vyhrala pravica, mali by to žurnalistické plátky na všetkých titulkách.

Opäť sa hlasovalo nohami – neprišlo 78 percent oprávnených voličov. “Teď už máme, co jsme chtěli?”

Pravdy sú len jedny
Podľa grafu vychádzajúceho zo štatistík Medzinárodného menového fondu a Európskej banky pre obnovu a rozvoj, Slovenská republika je treťou najlepšou krajinou bývalého východného bloku v tvorbe HDP na obyvateľa.
(economist.com, 5. novembra 2009)

„Súčasná vláda ničí Slovensko. Vláda pod vedením Roberta Fica ničí túto krajinu.“
(Mikuláš Dzurinda, predseda SDKÚ-DS, 9. novembra 2009)

Facebook icon
YouTube icon
RSS icon
e-mail icon

Reagujte na článok

Napíšte prosím Váš text.

Blogy a statusy

Píšte a komunikujte

ISSN 1336-2984